Agroturystyka Mazurskie Uroczysko

Pensjonat "Mazurskie Uroczysko" położony jest w puszczy Piskiej nad Jeziorem Łęczek w otulinie rezerwatu Kulka. Znajduje się całkowicie w lesie około 2 km od najbliższej wsi Stare Kiejkuty i około pół kilometra od drogi nr 601 Szczytno - Mrągowo. Wybudowany został w architektonicznej formie starej mazurskiej zagrody. Zapewnia warunki bytowe hotelu średniej klasy, spełniając jednocześnie warunki wypoczynku agroturystycznego. Znajduje się w odległości 12 km od Szczytna i 180 km od Warszawy.
W pensjonacie znajdują się:

 • jeden pokój 5-o osobowy (dwie sypialnie, łazienka, przedpokój, aneks kuchenny),
 • trzy pokoje 4-o osobowe (dwie sypialnie, łazienka, przedpokój, aneks kuchenny),
 • domek 3-y osobowy (pokój dzienny, sypialnia, łazienka),
 • pokój 2-u osobowy (sypialnia, łazienka, kuchenka)

Wszystkie pokoje wyposażone są w TV, SAT, lodówki, kuchenki mikrofalowe, płyty kuchenne, czajniki elektryczne, radioodbiorniki.
Do dyspozycji gości są również:

 • stołówka z barem,
 • salonik telewizyjny z kominkiem,
 • taras - kawiarenka.

Teren ośrodka o powierzchni półtora ha jest ogrodzony i strzeżony. Znajduje się na nim parking oraz urządzenia rekreacyjno-sportowe.
Do dyspozycji gości jest:

 • sala z bilardem, tenisem stołowym,
 • siłownia oraz inne urządzenia poprawiającymi kondycję fizyczną,
 • sauna z niewielkim basenem z podgrzewaną wodą,
 • urządzenia do masażu,
 • boiska do siatkówki, koszykówki, badmintona,
 • plac zabaw dla dzieci

Ośrodek dysponuje miejscem do palenia ogniska, grillowania oraz prowadzenia spotkań towarzyskich nad jeziorem.
Goście w ramach pobytu mogą wypożyczyć rowery górskie i sprzęt pływający: łodzie spacerowe, kajaki, rowery wodne. W ramach pobytu do każdego pokoju przypisana jest łódź wędkarska i leżaki, można również korzystać z plaży i kąpieliska.
Teren ośrodka otoczony jest lasem sosnowo-świerkowym o unikalnym bioklimacie i czystymi wodami jezior Łęczek i Łęsk. Istnieją, więc możliwości grzybobrania, spacerów oraz uprawiania sportów wędkarskich. Do dyspozycji wędkarzy jest również staw zarybiony karpiem, karasiem, sumem, jesiotrem, szczupakiem i linem. Do celów rekreacyjnych w ośrodku znajdują się rowery górskie i turystyczne a ponadto bryczki konne. Istnieje również możliwość nauki jazdy konnej. W pobliżu ośrodka znajduje się jezioro Wałpusz, na którym istnieje możliwość uprawiania sportów motorowodnych. W okresie zimowym ośrodek organizuje pobyty sylwestrowe i karnawałowe z kuligami i dobrymi warunkami do uprawiania łyżwiarstwa i narciarstwa biegowego.
Wielkim walorem pensjonatu jest panująca tutaj atmosfera ciszy i spokoju oraz bezpiecznego pobytu dla dzieci. Jest to również doskonała baza wypadowa do organizowania jednodniowych wycieczek do Olsztynka (skansen mazurski), świętej Lipki (sanktuarium), Kętrzyna (Wilczy Szaniec), Reszla (gotycki zespół zabytkowy), Mikołajek (zespół banenów, wycieczka statkiem po jeziorach Mikołajskim, Śniardwach i Bełdanach), Malborka (gotycki zespół obronny) oraz malowniczego miasteczka mazurskiego Ryn.
Serdecznie zapraszamy na pobyty wypoczynkowe, wędkarskie oraz weekendy. W ramach pobytu oferujemy noclegi, trzy posiłki dziennie i możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji ośrodka. Przyjmujemy


Adres:

Stare Kiejkuty 27
12-100 Szczytno

Kontakt:

Osoba kontaktowa: Ewa i Sławomir Witczakowie
Telefon: 608 329 612
Telefon 2: 608 329 613
Telefon 3: 89 679 77 12
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW:

Podsumowanie ocen:
0 bazuje na 0 głosach


Zmodyfikowano: 18 April 2019 06:24:27 | Obejrzano: 23331 razy
Komentarze społecznościowe