Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
miniatura bazyliki w Świętej LipcePark Miniatur Warmii i Mazur jest atrakcją turystyczno-edukacyjną na Mazurach położoną w Gierłoży w sąsiedztwie Wilczego Szańca – Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Na zwiedzających obiekt czeka moc atrakcji!

To jedyne na świecie miejsce, gdzie można zobaczyć drobiazgowo odtworzone w skali 1:25 miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur m.in. zamku w Malborku, bazyliki w Świętej Lipce, twierdzy Boyen w Giżycku, zamków: w Reszlu, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy, pałaców: w Drogoszach i Sztynorcie, wieży Bismarcka w Mrągowie, wiatraka w Bęsi, wiaduktów kolejowych w Stańczykach, jak również wsi mazurskiej. Zabytki Warmii i Mazur są prezentowane dodatkowo na wystawie fotografii wraz z unikatowymi, archiwalnymi zdjęciami Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Na terenie obiektu znajduje się także skansen ludowy z naturalnej wielkości XIX-wiecznymi chatami: warmińską i mazurską.
 
Pałac w SztynorciePark Miniatur kryje w sobie znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Znajdują się tu pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów prezentujący wyjątkową ekspozycję, przedstawiającą czasy II wojny światowej na Mazurach, militaria niemieckie z lat 1939-45, pojazdy militarne oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Dodatkowo zorganizowano strzelnicę militarną ASG z replikami broni historycznej, a także poligon militarny, gdzie można odbyć niezapomniane przejażdżki pojazdami militarnymi, quadami lub stoczyć bitwę paintballową.
Atrakcje Parku Miniatur można podziwiać z tarasu widokowego znajdującego się w grodzisku rycerskim. Tam zwiedzający mają możliwość przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg "miecza Podbipięty", a także oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej.

Wilczy SzaniecPark Miniatur to miejsce, w którym najmłodsi mogą do woli bawić się w Parku Zabaw na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z kolorowymi piłkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.
Wszystkich głodnych i spragnionych ugości Park Cafe, oferujący przekąski, dania obiadowe i z kuchni polowej oraz słodycze, lody i napoje.
W Parku Miniatur Warmii i Mazur można przeżyć ciekawą przygodę przenosząc się w czasie i przestrzeni. Wspaniała zabawa gwarantowana!