Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo Bardzo interesującym miejscem na Mazurach jest Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo, znajduje się on na terenie Puszczy Piskiej, Mazurskiego Parku Krajobrazowego, przy trasie pomiędzy miejscowościami Ruciane-Nida i Mikołajki. Park ten został założony przez Dr. Andrzeja Krzywińskiego i obejmuje powierzchnię około 100ha. W tym swoistym miejscu z odległości kilkunastu metrów można zobaczyć zwierzęta leśne. A niektóre są nawet na tyle zaprzyjaźnione z obecnością człowieka, że pozwalają dotknąć się i oczekują od zwiedzających poczęstunku.

Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. niektóre zwierzęta można pogłaskać, nakarmićduży teren parku zapewnia wiele wrażeńCelem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych, ochrona i reprodukcja obecnie ginących lub zagrożonych zwierząt. Pełni on również swoistą funkcję lecznicy, gdzie chore  dzikie zwierzęta mogą dojść do zdrowia i powrócić do swojego naturalnego środowiska. Położenie Parku na śródleśnych łąkach umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Zwiedzający mogą więc przyjrzeć się większości gatunków w ich naturalnym środowisku.
Ze względu na zorganizowany sposób zwiedzania Parku, warto do Kadzidłowa wybrać się z dziećmi, które od przewodników mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, a trasa wycieczki jest odpowiednio wytyczona i wije się wśród wielu wybiegów. Odwiedziny tego swoistego miejsca na Mazurach zapewniają wiele wrażeń i na długo zagoszczą w pamięci najmłodszych.