Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

kościół ewangelicko-augsburski Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Giżycku są giżyckie koncerty organowe, które odbywają się co roku w lipcu i sierpniu w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Kościół znajduje się przy placu Grunwaldzkim i pochodzi  z 1633 roku. Początkowo obiekt był drewniany i dwukrotnie uległ zniszczeni w czasie pożarów. Jego obecny wygląd znacznie się różni, ponieważ był dwukrotnie odbudowywany.
Pomysłodawcą i gospodarzem koncertów organowych był ówczesny proboszcz parafii Eangelicko-Augsburskiej w Giżycku Ks. Janusz Jagucki.

Z czasem pomysł zrzeszał większą ilość wielbicieli i zyskał poparcie władz miejskich Giżycka oraz Suwalskiego Towarzystwa Miłośników Muzyki. Grali tu między innymi: prof. Andrzej Chorasiński, Joachim Grubich, Feliks Rączkowski, Duńczyk Knud Vad, Belg Hubert Schoonbroodt, na trąbce Stefan Handryś, na skrzypcach Krzysztof Jachowicz. Śpiewała w giżyckim Kościele Stefania Woytowicz, Jadwiga Rappe czy Krystyna Szostek-Radkowa. Występy Zespołów Muzyki Cerkiewnej pod dyrekcją Jerzego Szubraka czy innych chórów cieszyły się zawsze dużym powodzeniem.
Turyści przebywający w lipcu i sierpniu mogą zapoznać się z aktualnym repertuarem koncertów.