Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
budynek Ekomariny w GiżyckuEkomariny to ekologicznie przystanie dla żeglarz, wyposażone w infrastrukturę ekologiczno-turystyczną. Umożliwiają one, oprócz możliwości cumowania, świadczenie usług związanych z zapleczem socjalno-bytowym (WC, natryski, prysznice, suszarnia) oraz zapleczem noclegowo-gastronomicznym (pole namiotowe, zaplecze kuchenne, tawerna), jak również drobne naprawy szkutnicze. Ekologiczne porty, jakimi są ekomariny, to doskonała inwestycja na Mazurach. Znacznie przyczynia się ona do ochrony naturalnego środowiska Krainy Tysiąca Jezior. Jest zarazem wielkim udogodnieniem dla żeglarzy i użytkowników jachtów motorowych, a zarazem atrakcją turystyczną nad jeziorem.
Ekomarina w Giżycku jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 metrów od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.
Ekologiczny port w Giżycku jest największy na Mazurach. Basen portowy to keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 metrów długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i pitnej wody. Na terenie portu istnieje możliwość zimowania jachtów. W okazałym budynku ekologicznej przystani znajduje się sklep żeglarski, a w pobliżu serwis silników jachtowych oraz stacja paliw, liczne bary i jadłodajnie. Nawet turyści, którzy nie uprawiają żeglarstwa, powinni odwiedzić ekomarinę. Znajdą tu wiele ciekawostek, ładne widoki na jezioro Niegocin, a w pobliżu znajduje się molo w Giżycku, miejska plaża i port Żeglugi Mazurskiej.
 
przejście nad torami kolejowymiEkomarina w Giżyckuprzejście nad torami kolejowymi