Mazury.PC.pl - wypoczynek na Mazurach - domki, agroturystyka, kwatery, ośrodki wczasowe, hotele, pensjonaty, pokoje, stanice, pola namiotowe, czartery jachtów.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Witamy w Serwisie Informacyjnym Mazury.PC.pl, poświęconym różnym formom wypoczynku, turystyki na Mazurach. Na naszych stronach zostały zamieszczone turystyczne oferty wypoczynku, noclegów. Oferty są podzielone na:

Prócz noclegów na Mazurach można u nas znaleźć również formy aktywnego spędzenia wolnego czasu na Mazurach. By znaleźć szukaną formę obiektu wypoczynkowego, można posłużyć się naszą wyszukiwarką. Zaawansowane opcje wyszukiwarki pozwalają również odnaleźć obiekty noclegowe z uwzględnieniem odległości od zadanej lokalizacji ("zaawansowane wyszukiwanie"). Ta funkcja ułatwia zlokalizowanie najbliższego miejsca noclegowego z określeniem ilości kilometrów dojazdu.

Poszczególne działy związane z noclegami, wypoczynkiem, urlopem na Mazurach zostały podzielone na kategorie, związane z formą noclegu, wypoczynku. By zapoznać się i dowiedzieć więcej o podziałach kategorii noclegowych - kliknij kategorie noclegów

Oferty specjalne - Last Minute

Mazury

Mazury są historyczną krainą położoną na północnym wschodzie Polski. Mazury nigdy nie były odrębną jednostką administracyjną ani pod względem kościelnym, ani świeckim, dlatego nie da się ustalić ścisłych granic Mazur.  Można je jednak podzielić na Mazury wschodnie, zawierają m.in. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (SWJM) oraz na Mazury zachodnie m.in. jezioro Jeziorak i okolice Ostródy. Obie części Mazur klinem rozdziela - Warmia. Krajobraz regionu został ukształtowany przez ostatnie zlodowacenie około 14.000-15.000 lat temu. Powstały wtedy garby i pagórki moreny dennej. Na liniach postoju czoła lądolodu, który się cofnął pozostały potężne wały moren czołowych. W osadach morenowych znajdowane są olbrzymie głazy narzutowe przywleczone przez lądolód skandynawski. Typową cechą rzeźby jest duża liczba jezior moreny dennej i czołowej (tak zwane jeziora morenowe). Wtedy to na Mazurach powstały jeziora, których liczba wynosi około 4000. Dwa największe to - Śniardwy (powierzchnia 113,8 km2) i kompleks Mamry (o powierzchni 104,5 km2), przez które przebiega Szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Mazury cud natury

Mazury są jednym z piękniejszych zakątków naszego kraju. W naszym serwisie można znaleźć różne formy wypoczynku na Mazurach. Są one podzielone na poszczególne działy. A każdy z nich oferuje swoją odrębność usług. Można tu znaleźć noclegi w działach, jak: agroturystyka, czyli wypoczynek na wsi, campingi, namioty, domy i domki, hotele i zajazdy na Mazurach, kwatery i pokoje prywatne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i gościńce, stanice wodne i porty, czartery jachtów oraz obiekty, które oferują wypoczynek aktywny. Jedną z bardziej interesujących form wypoczynku są noclegi w hotelach na Mazurach. W tych obiektach turysta ma do dyspozycji pełne zaplecze wypoczynkowe.
Każdy, kto przeszukuje nasz portal może również skorzystać z interaktywnej mapy - tu można wybrać obiekt, który odpowiada szukanemu położeniu geograficznemu. Można również wybrać menu "Szukaj wypoczynku". Ten tryb wyszukiwania ma dwie formy: prostą - należy wpisać szukane słowo i zaawansowaną - w tej ostatniej pokazywana jest odległość w kilometrach od zdefiniowanego miejsca do wyszukiwanego obiektu.

Mazury.PC.pl - wypoczynek na Mazurach to serwis internetowy, który od ponad 19 lat przedstawia katalog noclegów, obiektów do wynajęcia na Mazurach. Można tu również znaleźć formy aktywnego wypoczynku w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich takich jak - czartery jachtów, spływy kajakowe, ścieżki rowerowe, jazdę konno, obozów integracyjnych. Spis noclegów, obiektów do wynajęcia został podzielony na poszczególne działy. Działy noclegów są dobierane ze względu na formę, którą reprezentują.  A na Mazurach możemy wynająć, spotkać następujące formy wypoczynku: agroturystykę (czyli wypoczynek na wsi), campingi i pola namiotowe, domy i domki letniskowe, hotele oraz zajazdykwatery prywatne - pokoje do wynajęcia, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz gościńce, stanice, porty wodne. W Mazury.PC.pl zamieściliśmy również dział zatytułowany aktywny wypoczynek. Można tu znaleźć aktywne formy wypoczynku na Mazurach.
Podział ofert ma na celu ułatwienie wyboru, wyszukania odpowiedniego miejsca noclegowego, odpoczynku, urlopu czy wakacji na Mazurach. Wszystkie oferty noclegów są weryfikowane przez nasz serwis, dbamy o wiarygodność poszczególnych ofert. Nie zamieszczamy w serwisie "Mazury.PC.pl - wypoczynek na Mazurach" ofert, które nie są sprawdzone. Nasza firma jest z Mazur, mamy więc możliwość szybkiej weryfikacji wpisu w naszej bazie. Opublikowane na stronach internetowych www.mazury.pc.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.